Een doel in mijn tussenjaar was om Spaans te leren, aangezien ik dit niet op de middelbare school heb geleerd en ik de Spaanse taal altijd heel mooi heb gevonden. Via vriendinnen werd een taalreis naar Valencia aanbevolen met StudyTravel. Eén maand lang heb ik kunnen genieten van de mooie stad en het heel leuk gehad.
Vanuit mijn residentie, La Nave, liep ik met huisgenootjes in tien minuten naar de taalschool langs allerlei mooie gebouwen en winkels die bijna open gingen. Tijdens de twee lessen van elk 100 minuten leerde ik op mijn eigen tempo met klasgenoten Spaans. Ik begon in een A1 groep, maar vond dit met de minimale Spaanse kennis die ik vooraf al had te makkelijk. De school heeft mij toen goed geholpen door me in een andere klas te plaatsen, die al verder in de stof was. De Spaanse lessen zijn super interactief, zo wordt er veel met spreekvaardigheid geoefend en zorgt de docent dat iedereen actief meedoet. Daarnaast zijn de docenten heel enthousiast, waardoor de lessen zo voorbij vlogen.


In de pauze haalde ik vaak met klasgenoten een koffie of matcha, die we op het pleintje naast school in de zon opdronken. Na school wandelde ik weer naar huis en lunchte in de keuken met mijn huisgenoten of we gingen een Açaí bowl eten in de stad. In de middagen na school heb ik veel verschillende dingen gedaan. Vaak gingen we naar het strand of het park, winkelen of zonnen op het dakterras, maar ik ben ook naar twee musea gegaan; het ‘Centre del Carme’ en ‘Museo de Bellas Artes de Valencia’. Voornamelijk het tweede museum is echt een aanrader.
Als je sportief bent, raad ik je aan om naar het park ‘Jardín del Turia’ te gaan. Daar kan je heel mooi hardlopen, fietsen en wandelen. Het park loopt langs een enorm groot deel van de stad, waardoor het altijd dichtbij is. Daarnaast zijn er door de hele stad allerlei yoga- en pilates studio’s, maar ook soulcycle studio’s en sportscholen. Je kan zelfs fitness- en yogalessen volgen in het park.


‘A avonds kookten we samen in groepjes in de keuken in de residentie, of haalden we ergens eten af. Daarnaast zijn er extreem veel leuke restaurants om uiteten te gaan. Een paar keer per week gingen we ons na het eten klaarmaken om uit te gaan. Doordeweeks, voornamelijk de woensdagavond, kan je heel leuk uitgaan in Marina, een beachclub. In het weekend is het super leuk bij Umbracle. Het gebouw Umbracle trekt overdag veel toerisme en wordt ‘s avonds omgetoverd in een club. Zeker een aanrader om naartoe te gaan. Naast het uitgaan, gingen we in het weekend minimaal één dag naar het strand. Naar het strand kan je de bus of uber nemen of zelfs gaan fietsen. Dus je hebt geen excuus om niet te gaan.
Mijn doel om Spaans te leren is zeker behaalt, aanzien ik nu in het bezit ben van een A2 certificaat Spaans en gedurende de maand merkte dat ik met Spanjaarden kon meekletsen. Toen ik aan mijn uber chauffeur onderweg naar het vliegveld terug naar huis vertelde dat ik maar een maand Spaanse les had gevolgd, geloofde hij niet dat ik maar een maand in Valencia was. Zo voelt dat voor mijzelf ook niet, aangezien ik zoveel heb gedaan en meegemaakt, voelde het zoveel langer dan een maand. Zodra ik weer thuis was, miste ik de zon en de stad. Als je nog twijfelt om op taalreis te gaan in Valencia: zeker doen!!
UITGELICHT
Voor wie net klaar of nog bezig is met de middelbare school is het een welbekend woord: een tussenjaar. Een tussenjaar kiezen wordt steeds populairder en de vraag waarom een tussenjaar wordt dan ook steeds vaker gesteld. Middels deze blog vertellen we je graag waarom een tussenjaar zo’n goede keuze is. Lees je snel mee?
Op zondag reisde ik met de trein naar Keulen voor mijn Duitse taalcursus op de taalschool BWS Germanlingua, deze reis was ongeveer 3 uurtjes. Goed te doen dus. Toen ik aankwam op het Centraal Station van Keulen stond ik met grote ogen te kijken. Want wat was dit groot zeg. Precies naast het Centraal Station staat de welbekende Kölner Dom, echt een bezienswaardigheid die je totaal niet mag missen wanneer je op taalreis gaat naar Keulen.
Mijn taalreis begon op 11 september 2020. Het was van tevoren allemaal nog erg spannend of het wel door zou gaan vanwege de omstandigheden rondom het coronavirus. Ik had hier ongeveer negen maanden naar uitgekeken en voor mij was de reis deels noodzakelijk. Ik start in 2021 namelijk met mijn opleiding Hotel Management in Maastricht en hier wil ik Spaanse lessen volgen. Om dit te kunnen doen, heb ik een A2 certificaat nodig en niks is natuurlijk leuker dan het leren van een vreemde taal in een land waar ze het spreken.