2 maanden zon, strand, gezelligheid en Spaans in Málaga!
Ik zat van begin mei tot begin juli voor 2 maanden in Malaga om een taalcursus Spaans te volgen bij taalschool CLIC. Mijn doel van deze taalcursus was om de basis van de Spaanse taal te leren. Dus me kunnen voorstellen, een klein gesprekje voeren en dat ik me in een restaurant of supermarkt verstaanbaar kan maken. Maar natuurlijk ook nieuwe mensen leren kennen en een te gekke tijd hebben in het prachtige Málaga!
Ik vond deze hele reis van tevoren echt wel heel spannend en wist ook niet goed wat ik er van kon verwachten. Waar kom je te wonen? Hoe gaat je klas en lessen eruit zien? Ga je leuke mensen ontmoeten? En natuurlijk; wat ga ik van de stad Málaga vinden? Ik kan met volle honderd procent zekerheid zeggen dat dit allemaal helemaal goed gekomen is. Ik zal hieronder alle vragen nog even wat uitgebreider beantwoorden om je een iets beter beeld te geven!
Ik had een eigen kamer in een mini residentie om de hoek van de taalschool. Wat wil je nog meer, je kon zo je bed uit rollen je les in! De twee badkamers, keuken en woonkamer deel je met je vier huisgenootjes deze waren in mijn geval altijd Nederlandse meiden. Ik heb in totaal best wat verschillende huisgenootjes gehad omdat iedereen er zijn eigen uitgekozen aantal weken of maanden zit. Maar het is altijd gezellig in het appartement! Wij kookten meerdere avonden in de week samen, deden spelletjes avonden of gingen met zijn allen een film kijken.
Ik weet nog wel de eerste dag toen ik aankwam kon ik mijn residentie moeilijk vinden. Dit was mijn eigen domme fout, ik snapte niet hoe ik de huisnummers in Spanje moest aflezen. Maar toen ik het eenmaal had gevonden, deden twee super lieve meiden de deur voor mij open en hebben ze me door het hele appartement rondgeleid en ik voelde me gelijk zo welkom. Dit was voor mij gelijk een goede start van mijn reis en toen voelde ik al; dit gaat helemaal goed komen en een supertoffe tijd worden.
Voordat ik in Málaga kwam, sprak ik nog geen Spaans dus werd ik in een beginnersklas geplaatst. Dt was wel even heel erg wennen want we mochten ook geen Engels praten in de les. Maar wees niet bang dit gaat alleen maar in je voordeel werken want zo word je geforceerd Spaans te spreken en het geeft niks als dat nog niet helemaal soepel klinkt!
De eerste drie weken zat ik in dezelfde klas af en toe gingen er mensen weg of kwamen er mensen bij mij maar mijn docent bleef hetzelfde. In deze lessen focusten we ons vooral op de grammatica vanuit het boek. Ik en mijn docent merkten al snel na drie weken dat dit niet voor mij weggelegd was en dat ik meer behoefte had aan Spaanse woordjes leren. Ik ben toen ook gelijk vanaf mijn vierde week overgeplaatst naar een andere docent en dit ging me een stuk beter af. Bij deze docent kon ik aan mijn Spaanse woordjes werken doormiddel van spelletjes. Oke, dit klinkt misschien niet heel leuk maar dit was het wel, op spelende wijze leer je zoveel sneller en leuker de Spaanse taal. Ik heb het echt heel erg naar mijn zin gehad in deze lessen! Nog wel een tip van mij, stap uit je comfortzone en ga ook Spaans spreken buiten je lessen in restaurants, winkels en als je durft ga met locals in gesprek!
Ja dat ga je zeker! Ik heb een geweldige internationale vriendengroep opgebouwd daar met zoveel gezellige en lieve mensen. Deze mensen heb ik leren kennen in mijn residentie maar ook tijdens mijn lessen. Je wisselt best vaak van klas omdat iedereen een verschillend aantal weken of maanden in Málaga zit. Laat dit je niet afschrikken want het is juist heel erg leuk. Het bied je namelijk iedere week nieuwe kansen om mensen te leren kennen. Zo werd onze vriendengroep ook elke week groter. Met deze mensen ga je zoveel leuke dingen ondernemen en activiteiten doen. Iedereen zit er namelijk met hetzelfde doel: de Spaanse taal leren, mensen leren kennen en zoveel mogelijk leuke dingen doen! Zo gingen wij bijna elke dag met elkaar naar het strand en geregeld met z'n allen naar Plaza Mayor (dit is een super leuk winkelcentrum net iets buiten Malaga). Ook hebben we een aantal kleine plaatsjes en wijken buiten Málaga bezocht, zoals:
Ik had geen betere stad dan Málaga kunnen uitkiezen om mijn taalcursus te doen. Je had alles op loopafstand. Een leuke winkelstraat, super veel gezellige restaurantjes, de haven en natuurlijk het strand waar wij eigenlijk elke dag na school wel heen gingen om even af te koelen!
Ik heb ook zeker mijn doel behaald, ik kwam naar Málaga en sprak geen Spaans. Nu kan ik goed meedoen in een gesprekje of simpele vragen stellen en beantwoorden. Dit is voor mij al een hele mooie vooruitgang in twee maanden tijd!
Extra tip:
Ook biedt de taalschool veel leuke activiteiten en uitjes aan. Dit kan ik je zeker aanraden! Ik heb zo op mijn eerste dag een stadswandeling gedaan zo weet je gelijk een beetje waar alles zit. Scheelt later weer een heel stuk verdwalen kan ik je zeggen ;). Ook boden ze voor een kleine bijdrage een weekendje naar Portugal aan naar de Algarve. Dit was echt een geweldig weekend met veel zon, strand en te gekke feestjes!
Ik hoop dat ik met dit stukje je laatste twijfels een beetje weg hebben kunnen en de stap durft te zetten om dit geweldige avontuur aan te gaan!
UITGELICHT
Deze zomer ben ik naar het prachtige Rome gegaan om een voor mij nieuwe taal te gaan leren. Rome is werkelijk adembenemend: iedere hoek van het centrum heeft iets moois, de mensen zijn vriendelijk en warm, je kunt er (mits je een klein beetje buiten het toeristische deel van het centrum bent) voor een goede prijs uit eten of op een terras zitten, het is historie- en kunstrijk, etc.
Bella Roma…de stad vol geschiedenis, passievolle Italianen, prachtige kunst en architectuur én de stad waar je een taalcursus Italiaans kan volgen via StudyTravel! Naast Italiaans leren in Rome zijn er natuurlijk vele andere activiteiten die je niet mag missen. Welke dat zijn lees je in deze blog!
Ik ben net terug van een onvergetelijk reisje naar Nerja. Een stadje in Zuid-Spanje waar ik 3 weken intensief Spaanse lessen heb gevolgd. Echt een aanrader. Ik heb ooit eens eerder een tijdje Spaanse les gevolgd in Nederland en vind het zo'n mooie taal dat ik besloot om het weer op te pakken.