Ik kreeg dit jaar voor mijn verjaardag een mooi cadeau van mijn man! Een lang gekoesterde wens... een taalcursus Italiaans. Ik riep het al zo lang dat ik die taal wilde leren. Hij heeft, samen met StudyTravel, twee weken cursus geregeld. A Tropea, in Italia!! (ik weet nu dat je dat zo zegt op z'n Italiaans).
Ik ga alleen en Rob (mijn man) komt de tweede week na, puur voor de gezelligheid.
Bij aankomst op het vliegveld van Tropea staat Lello, een medewerker van de Piccola Università Italiana, me op te wachten. De hele rit naar Tropea praat hij volop Italiaans en ik begrijp er niets van. We besluiten de rest van de weg maar liedjes te zingen. Natuurlijk ook Italiaanse...
Lello brengt me, na een korte tour door de stad, naar mijn appartementje in Tropea (wat ik deel met twee Zwitsers). Typisch Italiaans en ik heb een kamer mét balkon en uitzicht op zee!! Wat een geweldig begin van de taalreis.
Ik moet me om 18.00 uur melden op de de taalschool Piccola Università Italiana in Tropea voor de test om mijn niveau te bepalen. Dat is echt even schrikken.... 5 blaadjes met Italiaanse tekst en vragen. Het is een beetje veel voor een beginner zoals ik. Als om mij heen iedereen, zelf mijn mede cursisten, Italiaans praten, denk ik heel even; waar ben ik in hemelsnaam aan begonnen?
Na een goede nachtrust en een echte cappuccino, ga ik de volgende ochtend toch dapper naar school voor de taalcursus Italiaans. Samen met vier andere cursisten (Duits en Zwitsers) starten we in het beginnersklasje Italiaans. Evengoed alles in het Italiaans, maar met goede uitleg, duidelijk lesmateriaal en lieve en aardige docenten. Elke dag twee uur grammatica en twee uur conversatie. Elke dag (behalve in het weekend) van 09.00 tot 13.00 uur naar school om Italiaans te leren. En dat is prima om te doen. Heel prima zelfs.
's Middags naar het strand, want het is nog heerlijk weer voor eind oktober, of een leuke excursie. Welke door de taalschool georganiseerd worden en geheel vrijblijvend zijn. Maar ik schrijf me voor (bijna) alles in. Zo vol zit ik van het land, de Italiaanse taal en het willen leren. Een deed onder andere mee aan een rondleiding door de stad, ik ben gaan koken (waar uiteindelijk meer gezongen dan gekookt werd) ik heb een olie- en wijngaard bezocht (met heerlijke proeverij) en gevaren langs de prachtige kust van Calabria. En nog steeds, alles in het Italiaans!!
Als Rob in de tweede week van de taalcursus komt is hij ook onder de indruk hoeveel ik al spreek en begrijp in het Italiaans. En dat voor een beginneling!
Het waren twee heerlijke weken op taalreis, weken van weer opnieuw naar school en woordjes leren, naar kleine zinnetjes, en gesprekjes in het Italiaans voeren. Cultuur snuiven in het prachtige Calabria. Eten in kleine restaurantjes met heerlijke streekgerechten. Een beetje vakantie vieren, en.... eindeloos dwalen door de straatjes en pleintjes van Tropea. En me een heel klein beetje een Italiaanse voelen!!
Eenmaal thuis vragen ze me; zou je het nog een keer doen? JA, meteen! Ondanks dat ik me heel even alleen voelde in het begin als enige Nederlands sprekende. Maar dat gevoel was kort, iedereen zit in hetzelfde schuitje en wil elkaar helpen.
Het enige wat ik anders zou doen, is dat ik geen appartement meer wil delen met vreemden. Maar dat is puur persoonlijk. Na zoveel indrukken op een dag ben ik graag op mijzelf, waar anderen wellicht meer willen delen.
Ik ga hier in Nederland zeker mijn Italiaanse lessen vervolgen, maar ik ben ook erg in voor een vervolgcursus in La Bella Italia!
Andere taal of bestemming? Op de website van StudyTravel taalreizen vind je alles over taalcursussen in het buitenland!
Om mijn tussenjaar goed van start te gaan, besloot ik om in september, terwijl veel van mijn vrienden in Nederland weer naar de universiteit gingen, een maand naar Alicante te gaan om Spaans te leren!
Voor het eerst alleen op vakantie gaan, voor mij een enorme stap. De nacht voor vertrek kon ik nauwelijks slapen van de spanning. Wat als ik geen leuke mensen zou ontmoeten en 4 weken alleen zou moeten doorbrengen? Voor anderen die dit gevoel ook hebben, gewoon gaan!
Al jarenlang denk je erover om op taalreis te gaan met het gezin en inmiddels hebben de kinderen de leeftijd bereikt waarop dit kan! En nu? In deze blog leggen we uit hoe de taalreizen voor gezinnen eruit zien.
"Het was nu al veruit de beste zomer uit mijn leven!"