studytravel
menu

Op taalreis naar Berlijn!

Geschreven door Yvo Nooteboom op 27 07 2020

Op 12 juli was het dan eindelijk zover: ik ging mijn Duits verbeteren op taalreis in Berlijn! Van tevoren vond ik het toch wel spannend, zo voor het eerst alleen op reis en op mezelf wonen, en dat ook nog eens twee weken lang, maar achteraf was deze spanning totaal niet nodig. Mijn treinreis (inclusief mondkapje!) verliep voorspoedig en tegen de avond kwam ik aan in mijn kamer in Berlijn. Ik sliep in het appartement van Kirsten op een mooie ruime kamer met gedeelde badkamer en keuken. Het was maar tien minuutjes lopen naar de taalschool GLS in de leuke en hippe wijk Prenzlauer Berg.

Een diverse en internationale lesgroep

De eerste ochtend op school werd iedereen ingedeeld op niveau. Ik kwam terecht in een klas van niveau C1 omdat ik al een aardig woordje Duits spreek en het een super mooie taal vind.

De reden waarom ik me heb ingeschreven voor een taalcursus was vooral om beter en meer Duits te leren spreken, omdat we op de middelbare school altijd alleen maar bezig waren met lezen en schrijven. De klas waar ik in werd geplaatst telde ongeveer 10 mensen van diverse nationaliteiten: ik heb mensen leren kennen uit Italië, Zwitserland, Japan, Israël, Denemarken, Engeland, Frankrijk, China en nog veel meer. Door in de lessen veel te discussiëren en te spreken ging het steeds beter, ik heb echt een hoop geleerd tijdens de taalreis! De docenten waren leuk en de lessen waren ook elke dag een feest. Omdat ik in een klas zat van een iets hoger niveau, zat ik bij veel mensen die langere tijd Duits leerden omdat ze in Berlijn woonden, en veel mensen waren ook al wat ouder dan ik. Dit was even wennen, omdat ik vooral een beeld in mijn hoofd had van veel mensen van mijn leeftijd (ik ben zelf 20) die ook een paar weken een taalcursus zouden doen. Toch vind ik dit juist mooi, dat de klassen zo divers zijn qua nationaliteit en leeftijd, en dat je eigenlijk met iedereen bevriend kan raken.

Taalreis-Berlijn-taalschool-GLS  taalreis-berlijn-student

Vrije tijd in Berlijn tijdens de taalreis

De Duitse lessen op de taalschool in Berlijn waren over het algemeen de hele ochtend, waarna ik 's middags de stad kon bekijken. Door Corona waren er vrijwel geen zogenoemde "Freizeitaktivitäten", behalve een lezing of het bekijken van een film. Dit vond ik toch wel erg jammer, aangezien ik me erg had verheugd op de excursies naar mooie plekken. Veel van mijn klasgenoten waren ouder dan ik en hadden een baan, waardoor ik veel alleen heb bekeken, wat ook hartstikke leuk was. Aangezien ik Berlijn al twee keer eerder heb bezocht, heb ik alle grote dingen al een keer gezien en kon ik tijdens de taalreis wat anders bekijken. Ik ben zelf een grote fan van de Duitse Netflix-serie Dark die rond Berlijn is opgenomen, dus heb ik daar wat filmlocaties van bezocht, zoals de school en het kerkje in het bos. Met twee klasgenoten heb ik het voormalig concentratiekamp Sachsenhausen bezocht, net buiten de stad. Dit was ook een erg indrukwekkende ervaring en zeker een aanrader! Ook Schloss Charlottenburg en de Berlijnse muur behoren tot de tips. Wat ik ook heel vet vond was Flughafen Tempelhof, een voormalig vliegveld dat nu is omgebouwd tot volkspark waarin iedereen over de landingsbaan kan wandelen en fietsen. Als je een beetje van geschiedenis houdt zit er ook nog een interessant verhaal achter, maar dat is eigenlijk met de hele stad Berlijn zo. Tot slot beveel ik het ook nog aan om een Biergarten te bezoeken met wat vrienden, dit is gewoon erg leuk en gezellig.

tempelhof-airport-berlijn  taalreis-berlijn-filmlocatie

Een onderdompeling in de Duitse taal en cultuur

Al met al moet ik zeggen dat mijn Duits er flink op vooruit is gegaan tijdens de taalcursus, zelfs in deze twee weken. Ik denk dat ik komt door de volledige onderdompeling in de taal en cultuur, maar ook omdat ik buiten de lessen om met al mijn klasgenoten eigenlijk alleen maar Duits heb gesproken. Iedereen die twijfelt beveel ik aan om er gewoon voor te gaan, er is zoveel leuks te zien en er zijn zoveel mensen te leren kennen tijdens een taalreis!

Andere taal of bestemming? Op de website van StudyTravel taalreizen vind je alles over taalreizen naar het buitenland!

Yvo Nooteboom
Yvo heeft twee weken Duits geleerd in Berlijn tijdens de Corona tijd in juli 2020.
 UITGELICHT
read more

Het toeval tijdens mijn taalreis naar Vichy

Geschreven door Paul Kuijt op 12 08 2026

Een aaneenschakeling van toevalligheden. Dat was mijn weekje Frans in Vichy bij Cavilam: Le Hasard! Mijn vrouw maakte zich op voor twee weken Spaans in Jaca. Ik bereidde me voor op een week Frans in Vichy. Ik lees in de formulieren dat mijn gastgezin aan de Avenue Victoria woont. Ik gluur ter voorbereiding op Google Earth en zoek ook op de site van de online bibliotheek naar een boek over Vichy. En jawel: Vichy, een roman geschreven door Jan-Willem Anker (2017). Het blijkt een ideale voorbereiding want de roman gaat over een Nederlandse man die naar Vichy gaat voor een taalcursus bij Cavilam.

 
read more

Unwind in het Spaanse pareltje Sevilla

Geschreven door Mignon Rutten op 08 02 2019

Reizen vergroot je geluk, maakt dat je kunt unwinden na alle drukte van je werk, gezin en ga zo maar door. Even er tussenuit, naar een andere stad, het zonnetje op je gezicht (kom maar op met die vitamine D)! Waar kun je dat beter dan in de mooiste provincie van Spanje: Andalusië.

read more

4 maanden Spaans leren in Sevilla

Geschreven door Janne Heuting op 29 12 2023

Hallo, ik ben Janne, 17 jaar, en ik kom net terug van 4 maanden Sevilla. Ik heb het hier super naar mijn zin gehad en ga met jullie een paar leuke ervaringen en tips delen! Ik verbleef in een residentie van de taalschool, de residentie heette El Rinconcillo of Gerona. Omdat de straat Gerona heet en het oudste restaurant van Sevilla ’El Rinconcillo’ een paar deuren verderop zat. In deze residentie zaten 15 kamers, 2 keukens en een groot dakterras. Ik zat in de oudste residentie dus de minst moderne maar wel de grootste en degene met de meeste sfeer. De residentie is ongeveer 15 minuten lopen van school. 

where StudyTravel

Oranjesingel 19
6511 NM Nijmegen
Tel: 024-3 888 666
E-mail: info@studytravel.nl

3634 reviews
Vragen?
© StudyTravel 2026
Facebook Instagram Linked in