Hoi, ik ben Yvette ik heb mijn havo diploma gehaald in 2019 en besloot om een tussenjaar te nemen. Ik hoorde via een vriendin over StudyTravel en besloot om een keer langs te gaan voor een gesprek. Ik moest voor mijn studie een taal leren maar wou graag naar het buitenland en reizen. Ik besloot deze twee te combineren.
Voordat ik op taalreis ging stelde ik veel vragen en mailde ik veel met StudyTravel. Voorbeeld vragen: “hoe ziet mijn gast gezin eruit?” “Hoeveel andere mensen hebben in dezelfde periode geboekt om naar Salamanca te gaan” en “welke scholen zijn er allemaal in Salamanca aanwezig?”. Ik kreeg super snel antwoord en door veel vragen te stellen werd ik steeds minder zenuwachtig. Ik vertrok op 28 september op taalreis naar Salamanca met mijn ouders. Het was erg lastig om afscheid te nemen van mijn vriendinnen, familie en vriendje, maar er stond een ongelofelijk leuk avontuur op me te wachten.

Ik kwam aan in Salamanca met mijn ouders die bleven een weekend en gingen toen terug. Op de eerste schooldag werd er na school een stadswandeling georganiseerd. Toen kwam ik tijdens de stadswandeling een groep Nederlanders tegen op het terras. Met deze mensen ben ik heel goed bevriend geworden!
Een typische dag op mijn taalschool was om 8:00 uur opstaan en ontbijten met mijn gastmoeder en huisgenoten. Dan liep ik om 8:45 uur naar school en begonnen mijn lessen om 9:00 uur. Op school had ik iedere dag twee keer pauze waarin ik beneden al mijn vrienden zag. Dan om 13:00 uur ging ik snel naar huis en stond mijn lunch klaar bij het gastgezin. Ik at dan even wat en ging dan lekker Spaans een uurtje slapen. Daarna ging ik met vrienden naar de gym. Rond 20:30 uur kreeg ik avondeten van het gastgezin en daarna sprak ik vaak met vriendinnen af en ging daarna uit.
De Spaanse lessen waren echt top! Je kreeg 2 uur grammatica op een leuke manier. In het begin kon ik geen woord Spaans dus was het echt een soort hints met mijn docent. Het was een soort spel waar ze een werkwoord opschreef en uitbeelden. Daarna heb je tijdens de Spaanse taalcursus 2 uur communicatie les en daarin bespreek je van alles. Je hebt gesprekken over random dingen. Dit zorgt er echt voor dat je Spaanse taalkennis vooruit gaat. De taalschool Colegio Delibes organiseerde heel veel activiteiten. Ik vond de tapas tour echt top. De salsa les was ook erg leuk! Ik kan je ook aanraden om af en toe naar een Spaanse filmavond te gaan op school, dat zorgt er echt voor dat je Spaans erop vooruit gaat.

De grote kathedraal moet je echt in en op zijn geweest. Het is zo mooi allemaal! Daarnaast is brooklyn&co een heel leuk restaurant. Magenta is echt top voor ontbijt/brunch. Mandala heeft heerlijke taartjes en sapjes. Voor het uitgaan zou ik altijd naar Paniagua gaan, daar leer je zo veel mensen kennen en daar gebeurt zo veel! Ik ben op taalreis gegaan omdat ik Spaans nodig had, maar ook omdat ik te jong was om echt te gaan studeren. Ik kan het iedereen zo erg aanraden. Natuurlijk had ik af en toe heimwee of het even zwaar, maar een ding is zeker; ik vergeet deze reis nooit meer! Als je twijfelt om een taalreis te maken dan kan ik het je zo erg aanraden om gewoon te gaan! Ik hoop dat als je dit leest als voorbereiding op jouw reis, je net zo veel leuke herinneringen gaat maken als ik heb aan Salamanca.

Andere taal of bestemming? Op de website van StudyTravel taalreizen vind je alles over taalcursussen in het buitenland!
UITGELICHT
Een half jaar na het boeken van mijn reis met studytravel was het eindelijk tijd om mijn spullen te pakken en te verhuizen naar Seoul, Zuid-Korea! Ik ben hier in totaal 11 weken gebleven waarvan ik 9 weken een taalcursus heb gevolgd bij Lexis Korea. In deze blog zal ik mijn favoriete plekjes en activiteiten met jullie delen!
Een aaneenschakeling van toevalligheden. Dat was mijn weekje Frans in Vichy bij Cavilam: Le Hasard! Mijn vrouw maakte zich op voor twee weken Spaans in Jaca. Ik bereidde me voor op een week Frans in Vichy. Ik lees in de formulieren dat mijn gastgezin aan de Avenue Victoria woont. Ik gluur ter voorbereiding op Google Earth en zoek ook op de site van de online bibliotheek naar een boek over Vichy. En jawel: Vichy, een roman geschreven door Jan-Willem Anker (2017). Het blijkt een ideale voorbereiding want de roman gaat over een Nederlandse man die naar Vichy gaat voor een taalcursus bij Cavilam.
Luister, je gaat nergens anders een stad vinden die zo ideaal is voor je taalreis als Salamanca.
Salamanca staat bekend als dé studentenstad van Spanje. Uiteraard zijn Barcelona en Madrid ook populair onder de studenten, maar het leukste studenten sfeertje vind je toch echt in Salamanca.