25 jaar geleden vertelde mijn huisgenoot over een taalreis, sindsdien had ik het op mijn bucketlist staan. Mijn dochter ging 5 maanden stage lopen in Kaapstad en ik zou haar daar gaan opzoeken. Overdag zou zij stage lopen en was ik alleen. Ik dacht; dit is mijn kans! Inmiddels ben ik 52 jaar, maar nooit te oud om te leren. Mijn Engels is altijd een schaamtepuntje van me geweest. Ik durfde amper Engels te praten, terwijl ik het regelmatig nodig heb in mijn werk.
En daar ging ik op maandagochtend. De taalschool in Kaapstad heeft twee locaties; één in het centrum en één in de wijk Newlands, ik heb van te voren al gekozen voor Newlands. Het ontvangst bij de taalschool Good Hope Studies was vriendelijk, na het ontvangst had ik een kort interview om mijn Engelse taalkennis vast te stellen en werd ik geplaatst in een klasje. Eerst ontvingen we nog wat informatie voor de nieuwkomers in Kaapstad en daarna door naar het leslokaaltje. Het was een kleine groep. Een gemêleerd gezelschap met verschillende nationaliteiten. Duitsers, Zwitsers, Angolees en Braziliaans. Allemaal jonge mensen en iedereen was hier om Engels te leren. Jurgen was onze docent. Een leuke, enthousiaste en vooral ook goede docent!

Na een leuk kennismakingsspel, waarbij mijn Engels al behoorlijk op de proef werd gesteld, begonnen we met de Engelse les vanuit het boek. Het boek had ik gehuurd, omdat ik maar voor een week les zou krijgen. Jurgen gaf op een fijne manier les. Eerst maakte je de opdrachten zelf, daarna besprak je het in een klein groepje om het vervolgens klassikaal te bespreken. Tijdens het overleggen met elkaar luisterde Jurgen wat we elkaar vertelden. Aan het eind van de ochtend schreef hij voorbeelden op het bord en bespraken we de fouten. Dit ging op een fijne manier en we voelden ons veilig op de manier waarop het ging. Er werd gelet op de zinsopbouw, woordkeuze en uitspraak. We kregen zelden huiswerk en soms zelfs tijd om het huiswerk in de klas te maken. Als je een vraag had dan werd dat of gelijk behandeld of werd er de dag erna aandacht aan besteed. Ik had bijvoorbeeld moeite met "of" en "from" gebruiken. Het grappige was dat de mensen met een Duitse en Portugese achtergrond hiermee dezelfde problemen ervaarden.

Op de laatste lesdag, de vrijdag, moesten we een test maken om te bepalen op welk niveau Engels we zijn geëindigd. Iedereen ontvangt op de laatste lesdag een deelnamecertificaat voor de aanwezigheid in de les. Al met al heb ik een fantastische tijd gehad bij Good Hope Studies!

Ik heb zelf geen gebruik gemaakt van de excursies die we konden maken met Good Hope Studies. Er was ook niet altijd genoeg animo en ik ben vooral met mijn dochter op pad gegaan. Ik heb de vele gezichten van Kaapstad bekeken. De binnenstad, marktjes, Longstreet, Waterfront, Robbeneiland, Townshiptour, surfen in Muizenberg, de Tafelberg beklommen, Lions Head beklommen en de zonsondergang bekeken, Clifton, Camps bay, Old biscuit mill, op een Vespa via Chapmans peak naar Kaap de Goede Hoop. Natuurlijk mogen wine tastings in Constantia en Stellenbosch ook niet ontbreken!. Ik ben zelfs uit geweest bij Rands, dat is een club in Khayelitsha, de grootste township van Kaapstad. Het was een bijzondere ervaring. Al vond ik de veiligheid op straat echt wel een dingetje, ik heb het fantastisch gehad in Kaapstad. Ik zou het iedereen aanraden om Kaapstad te gaan bezoeken!
Bij Good Hope Studies kun je ook vrijwilligerswerk doen. Mocht ik weer terug gaan naar Kaapstad dan ga ik dat 's middags doen. Ik zou het geweldig leuk vinden om de kinderen in een township te vermaken.
Andere taal of bestemming? Op de website van StudyTravel taalreizen vind je alles over taalcursussen in het buitenland!
UITGELICHT
In december had ik mijn taalreis naar Malta geboekt en ik had er sinds die tijd al super veel zin in. Maar naarmate de reis dichterbij kwam, werd ik steeds zenuwachtiger.
Na maandenlang wikken en wegen heb je eindelijk de knoop doorgehakt: je gaat een tussenjaar nemen! Een jaar lang geen school of studie is natuurlijk heerlijk maar hoe ga je dan jouw tussenjaar invullen? Ga je werken, het avontuur tegemoet in het buitenland of ga je een jaar lang even helemaal niks doen? Als je het ons zou vragen dan is het antwoord heel duidelijk: een taalreis doen natuurlijk! In deze blog vertellen we je waarom een taalreis tijdens je tussenjaar de perfecte keuze is.
Toevallig was ik het weekend voordat ik naar Hamburg zou gaan er ook een weekendje met mijn vader heen geweest. Maar dat maakte verder niet uit want na dit weekendje vond ik het totaal niet erg om nog een keer naar Hamburg te gaan!